قبل از ادغام شدن ثبت نام آزمون دکتری سراسری و ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ، سازمان سنجش و دانشگاه آزاد هر کدام به صورت جداگانه دفترچه ثبت نام منتشر می کردند و متقاضیان می توانستند در بازه ی زمانی مشخص شده در دفترچه ثبت نام ، در سامانه مذکور ثبت نام کنند اما پس از ادغام آزمون این دو دانشگاه در سال گذشته ، امسال یک دفترچه کلی به جای دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 97 و دفترچه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97  توسط سازمان سنجش منتشر می شود . لازم به ذکر است دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 با دفترچه آزمون دکتری سراسری 97 جدا و متفاوت می باشد .

احتمالا طبق روال سال های گذشته زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 97 و زمان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 در آذر ماه می باشد . تمامی متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد ( پیوسته یا ناپیوسته ) هستند یا تا پایان شهریور ماه 97 از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می شوند ، می توانند برای ثبت نام در این آزمون نام نویسی کنند . 
دفترچه ثبت نام آزمون دکتری شامل موارد مهمی از جمله شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان ، مقررات وظیفه عمومی ، سهمیه ها و تسهیلات و ... است که در این مقاله به مهم ترین قسمت های دفترچه دکتری 97 اشاره کردیم . 
لینک دانلود دفترچه را برای متقاضیان در قسمت زیر آورده ایم تا بعد از انتشار دفترچه بتوانند آن را به راحتی دانلود کنند .

 

برای دانلود دفترچه ثبت نام دکتری 97  کلیک کنید.
برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 97  کلیک کنید.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97  کلیک کنید. قبولی با سهمیه ایثارگران به شرط کسب حدنصاب 70 درصدی 


شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام دکتری 97

 1. داشتن کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) یا دکترای حرفه ای یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای که مدرک مذکور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی باشد .

 2. فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی متقاضی شرکت در این آزمون ، قبل از اقدام به ثبت نام باید توجه داشته باشند که از لحاظ طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، وضعیت خود را مشخص و از نظر وزارت مذکور منعی برای ثبت نام و شرکت در آزمون و در صورت قبولی برای ادامه تحصیل نداشته باشند . در غیر این صورت عواقب مترتب بر آن ، به عهده شخص متقاضی خواهد بود .

 3.  رشته امتحانی انتخابی داوطلبان در دوره دکتری بایستی متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد آنها ( طبق آنچه در دفترچه ثبت نام دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97 درج شده است ) باشد .

 4.  هیچ یک از پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری سال 96 حتی در صورت انصراف قطعی از تحصیل ، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند .مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام دکتری 97

 1.  مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی ( به دلیل نقض مقررات دفترچه ثبت نام دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97 ) در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند .
   

 2.  فارغ التحصیلان دوره دکتری مجاز به شرکت مجدد در این آزمون نمی باشند .
   

 3. دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند .
   

 4.  سنوات تحصیلی مجاز در مقطع دکتری حداکثر شش سال می باشد .

 قبولی با سهمیه رزمندگان به شرط کسب حدنصاب 80 درصدی 


سهمیه ها و تسهیلات مندرج در دفترچه ثبت نام دکتری 97

با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن و آنچه در دفترچه ثبت نام دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97 درج شده است ، گزینش داوطلبان براساس این قانون صورت می گیرد . براساس این قانون %25 از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران ، به شرط کسب حد نصاب علمی ( کسب حداقل 70 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران و کسب حداقل 80 % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط رزمندگان ) اختصاص دارد .

برای اطلاع از دیگر شرایط می توانید دفترچه ثبت نام دکتری 97 را مطالعه کنید . همچنین در صورت ایجاد سوال یا ابهام می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا در تماس باشید .

 منبع : دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد 97هیوا , مشاوره تحصیلی , مشاوره تلفنی , مشاوره تحصیلی تلفنی , تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد , مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد , راهنمای نگارش پایان نامه , اجزای مقاله , انواع مقالات علمی , مقاله چیست , ایلتس , تافل , آزمون Gmat , انگیزه نامه ( SOP ) , آزمون تافل ( TOEFL ) , آزمون GMAT ( جی مت ) , آزمون SAT , آزمون TOLIMO , آزمون MHLE , آزمون MCAT , مدرک آزمون زبان آلمانی A1 , A2 , B1 , B2 , C1  C , توصیه نامه , نحوه نوشتن رزومه ,  تفاوت رزومه و cv , ثبت نام آزمون EPT  ( ای پی تی ) , آزمون های TEF  ، TEFaQ و TEF canada ,  آزمون DELF و آزمون DALF , نگارش بیانیه علایق پژوهشی (statement of research interest) ,  اعلام نتایج دکتری 96 ,  راهنمای تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری ,  اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد , شهریه دکتری شبانه غیرانتفاعی پیام نور پردیس خودگردان , تحصیل در اتریش , هزینه های تحصیل در امریکا ,  کمک هزینه های تحصیلی در امریکا , تحصیل در خارج از کشور ,  تحصیل در کره جنوبی , هزینه زندگی و تحصیل در آلمان , هزینه زندگی و تحصیل در انگلیس

جزئیات اولیه ثبت نام و منابع آزمون دکتری 97 , تحصیل در ایتالیا , تحصیل در مالزی , تحصیل در سوئد , تحصیل در کانادا , تحصیل در نروژ , تحصیل در فنلاند , تحصیل در ژاپن , تحصیل در بلاروس , تحصیل در قبرس , تحصیل در آلمان , تحصیل در فرانسه , تحصیل در استرالیا , تحصیل در انگلستان  , تحصیل در بلاروس  , تحصیل در اسپانیا , تحصیل در سوئیس , تحصیل در هلند , تحصیل در لهستان  , تحصیل در چک , تحصیل در دانمارک , تحصیل در نیوزلند , تحصیل در روسیه , تحصیل در صربستان , تحصیل در آفریقای جنوبی , تحصیل در هنگ کونگ , تحصیل در اسلواکی ,  تحصیل در چین ,  هزینه زندگی و هزینه تحصیل در خارج از کشور  ,  هدف از تحصیل در خارج از کشور , انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در خارج از کشور , تحصیل در خارج از کشور , انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور , حداقل معدل و رزومه و مدرک زبان برای تحصیل در خارج از کشور , اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد , ثبت نام آزمون دکتری , ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد