هرچند برای ورود به دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ، یک ثبت نام و یک آزمون برگزار می شود ولی در مرحله انتخاب رشته ، انتخاب رشته کنکور سراسری 97 و انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 به صورت مستقل از یکدیگر برگزار می شود . از آنجایی که بیشتر رشته محل های دانشگاه آزاد به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی در گروه آزمایشی تجربی و رشته های پرطرفدار در شهرهای بزرگ گروه های آزمایشی ریاضی، انسانی ، هنر و زبان ، پذیرش به صورت بدون آزمون دارند ، از این رو انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 برای متقاضیان این رشته محل ها از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است بطوریکه اکثر داوطلبان ترجیح می دهند تا شانس قبولی خودشان را در انتخاب رشته دانشگاه آزادنیز امتحان نمایند . در این مقاله سعی کرده ایم نکات ضروری و راهنمایی های لازم برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 را در اختیارتان قرار دهیم .


 نرم افزار رایگان انتخاب رشته دانشگاه آزاد هیوا ، بهترین راه برای پی بردن به شانس قبولی 

رتبه و تراز قبولی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به دلیل تعداد کم انتخاب ها نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری ، حساسیت ها بیشتر خواهد بود و داوطلبان می بایست در انتخاب و اولویت بندی به آنها با دقت بیشتری عمل نمایند . نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه ازاد هیوا می تواند کمک شایانی به شما برای انتخاب رشته کند به طوریکه متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 می توانند با وارد کردن تراز خود لیست رشته محل هایی که در آن شانس قبولی دارند ملاحظه نمایند . لازم به ذکر است که آمار موجود در نرم افزار توسط قبولی های انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 در سال گذشته تهیه شده است و نمی تواند به طور قطعی قبولی شما را در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 تضمین نماید . همچنین مقالات رتبه قبولی دانشگاه آزاد و تراز قبولی دانشگاه آزاد نیز می تواند شما را با آمار قبولی انتخاب رشته سال گذشته آشنا کند . برای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد هیوا کلیک کنید .تاثیر سهمیه مناطق و بومی گزینی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

در دانشگاه آزاد همه داوطلبان مشمول چهار سهمیه عادی ، سهمیه ایثارگران ، سهمیه بسیج فعال و سهمیه خانواده شهدا می شوند . درانتخاب رشته کنکور سراسری تاثیر سهمیه مناطق وجود دارد و داوطلبان براساس میزان دسترسی به منابع آموزشی ، در یکی از مناطق یک ، دو یا سه دسته بندی می شوند اما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد دیگر سهمیه مناطق معنی ندارد و همه داوطلبانی که در هر یک از سهمیه های منطقه یک ، دو و یا سه قرار گرفته بودند در سهمیه عادی دسته بندی می شوند . معیار انتخاب رشته دانشگاه آزاد فقط تراز داوطلبان می باشد بنابراین در مفهوم تراز ، سهمیه داوطلبان لحاظ نشده است .
بومی گزینی نیز از دیگر مفاهیمی است که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 مشاهده می کنید ولی در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 چنین اصطلاحی مطرح نیست و همه داوطلبان برای انتخاب رشته محل های دانشگاه ازاد از اولویت یکسانی برخوردار هستند . بنابراینسهمیه بومی گزینی در قبولی دانشگاه آزاد تاثیری ندارد .

 آیا از میزان تاثیر سهمیه ایثارگران و بسیج فعال در شانس قبولی اطلاع دارید ؟ 


تاثیر سهمیه ایثارگران و بسیج فعال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

داوطلبانی که از سهمیه ایثارگران برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 استفاده می کنند می بایست 70 درصد تراز آخرین نفر قبولی در سهمیه عادی را کسب نمایند تا در صورت وجود ظرفیت پذیرش در آن رشته محل ، قبول شوند . ظرفیت پذیرش در سهمیه ایثارگران از سال گذشته به دو قسمت تقسیم شده است قسمت اول سهمیه ایثارگران 25 درصد است که 25 درصد از ظرفیت کل دانشگاه ها را به این داوطلبان اختصاص می دهند تا در صورت کسب نمره قبولی توضیح داده شده و وجود ظرفیت ، پذیرفته شوند . قسمت دوم نیز سهمیه ایثارگران 5 درصد است که در این سهمیه 5 درصد از ظرفیت کل دانشگاه ها در اختیار متقاضیان این سهمیه قرار می گیرد . لازم به ذکر است که داوطلبانسهمیه ایثارگران 25 درصد و 5 درصد در کسب تراز قبولی شرایط یکسان دارند و تفاوت در ظرفیت پذیرش در این دو سهمیه می باشد .
سهمیه دیگری که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 داوطلبان در صورت داشتن شرایط آن می توانند از این سهمیه استفاده نمایند ، سهمیه بسیج فعال می باشد . در این سهمیه نیز داوطلبان می بایست در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی ، 95 درصد تراز آخرین نفر قبولی و در سایر رشته های 90 درصد تراز آخرین نفر قبولی در سهمیه عادی را کسب نموده تا در صورت وجود ظرفیت در آن رشته محل پذیرش گردد . برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه اعمال سهمیه بسیج فعال روی تاثیر سهمیه بسیج فعال کلیک نمایید .


تاثیر تراز و رتبه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد ، ملاک انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز یا رتبه کشوری داوطلبان است و رتبه در سهمیه داوطلبان درانتخاب رشته این دانشگاه بی تاثیر است . در مفهوم تراز و رتبه کشوری سهمیه داوطلبان لحاظ نمی شود همه داوطلبان در یک ظرف سنجیده می شوند . بنابراین برای انتخاب رشته دانشگاه ازاد 97 با توجه به تراز موثر ، که تراز شما در زیر گروهی که رشته مورد تقاضایتان در آن قرار دارد ، اولویت های خود مرتب کنید . تراز در کارنامه کنکور سراسری با اصطلاح رتبه کل آزمون درج شده است که توصیه می کنیم قبل از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 ، توضیحات کارنامه کنکور سراسری را نیز مطالعه نمایید تا از معنی و مفهوم تعابیر به کار رفته در کارنامه کنکور آگاهی یابید .

نحوه صحیح انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 به هر داوطلب حق انتخاب 20 رشته محل از لیست رشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 داده می شود که به دلیل کم بودن تعداد انتخاب ها نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری داطلبان می بایست رشته محل هایی را انتخاب نمایند که اولا به آن علاقه مند باشند در ثانی شانس قبولی بیشتری نیز داشته باشند . داوطلبان برای انتخاب رشته باید بهسایت Azmoon.org مراجعه کنند . توصیه می کنیم که پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، لیستی از رشته محل های مورد علاقه خود تهیه نمایید . سپس با مقایسه تراز خود با آمار داده شده در مقاله تراز قبولی دانشگاه آزاد 97 و یا رتبه کشوری تان با رتبه قبولی دانشگاه آزاد 97 ، شانس قبولی تان در رشته محل هایی که لیست آن را تهیه کرده اید را ملاحظه نمایید . مرکز مشاوره تحصیلیهیوا نیز علاوه بر ارائه خدماتی همچون نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 هیوا و راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، با ارائهمشاوره تحصیلی تلفنی نیز می تواند شما را برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 یاری نماید .

از بین بردن تصورات اشتباه درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

از جمله تصورات اشتباهی که در باره انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود داشته و همواره مورد پرسش بسیاری از داوطلبان می باشد ، ثبت نام ونحوه انتخاب رشته و اولویت و شانس قبولی می باشد . در زیر به برخی از این سوالات اشاره می کنیم .
ثبت نام دانشگاه آزاد و کنکور سراسری بصورت مشترک انجام می گیرد و برای ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد 97 نیازی به پرداخت هزینه ای جداگانه ای نمی باشد .
همه داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 شرکت کرده اند مجاز به انتخاب رشته محل های بدون آزمون دانشگاه ازاد 97 هستند ولی برای انتخاب رشته محل هایی که پذیرش با آزمون دارند ، حضور در جلسه آزمون الزامی است .
برای بسیاری از داوطلبان چگونگی تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته دانشگاه ازاد سوال پیش می آید که باید ذکر کنیم که هر داوطلب خودش انتخاب می کند که در کدام سهمیه قرار بگیرد که پس از تایید سهمیه انتخابی اش ، در بالای کارنامه انتخاب رشته دانشگاه ازاد نوع سهمیه وی درج شده است . ضمن اینکه امکان استفاده دو سهمیه بطور همزمان برای یک داوطلب وجود ندارد یعنی اگر داوطلبی مشمول سهمیه 5 درصدی ایثارگران شود ، و همچنین شرایط استفاده از سهمیه بسیج فعال را نیز داشته باشد ، فقط از یکی از سهمیه هایش می تواند استفاده نماید .
تصوری غلطی که اکثر داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه ازاد دارند آن است که شانس قبولی خود را در اولویت های نخست بیشتر می بینند یعنی تصور می کنند که اگر در انتخاب اول شان پذیرفته نشوند در سایر انتخاب ها نیز شانسی برای قبولی ندارند که باید بگوییم که چنین تصوری کاملا اشتباه بوده و در انتخاب رشته این دانشگاه سعی کنید تا انتخاب هایتان را بر اساس میزان علاقه مندی تان مرتب نمایید .منبع : انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
هیوا , مشاوره تحصیلی , مشاوره تلفنی , مشاوره تحصیلی تلفنی , مشاوره تحصیلی کنکور , انتخاب رشته , انتخاب رشته کنکور سراسری , نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری , نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری , سوالات مصاحبه استخدامی , ثبت نام بدون کنکور پزشکی , تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد , انتخاب رشته دانشگاه آزاد , نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد , سهمیه بسیج در دانشگاه آزاد , سهمیه بومی گزینی در دانشگاه آزاد  , تراز مهم تر است یا رتبه , تعداد انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد , ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد , لیست رشته های دانشگاه ازاد , تفاوت تمام وقت و پاره وقت , تفاوت با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد , انتقالی در دانشگاه آزاد , ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی, حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم تغذیه دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی صنایع دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دندانپزشکی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 - 96 , آزمون  MSRT , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 - 96 , ثبت نام دانشگاه آزاد 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته پرستاری پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته فیزیوتراپی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 ,  حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم آزمایشگاهی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم تغذیه پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی , دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا , تحصیل در یونان , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا , تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دامپزشکی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته گفتار درمانی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته هوشبری پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مامایی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته شنوایی شناسی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته بینایی سنجی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته کاردرمانی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته اتاق عمل پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی پزشکی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد ,  حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی معماری دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی شیمی دولتی روزانه کنکور 95  96  , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی معدن دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی پلیمر دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , برنامه ریزی عید , ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 , ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی نفت دولتی روزانه کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی مواد و متالوژی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی شهرسازی دولتی روزانه کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی نساجی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بلژیک , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم کامپیوتر دولتی روزانه کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته حسابداری دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته روانشناسی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته حقوق دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم اقتصادی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت ( صنعتی ) دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , منابع کنکور انسانی 97 , منابع کنکور تجربی 97 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت ( دولتی ) دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , تاثیر معدل در کنکور 97 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت ( بازرگانی ) دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته تاریخ دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته جغرافیا دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت ( مالی ) دولتی روزانه کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته زبان و ادبیات انگلیسی دولتی روزانه کنکور 95 -96 , ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مترجمی زبان انگلیسی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم قضایی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , ثبت نام کنکور سراسری 97 , شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 , منابع کنکور 97  , ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای , اعلام نتایج کنکور سراسری , ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای , شرایط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد , مدارک لازم برای درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد , ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 96 , جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد , توضیحات کارنامه کنکور سراسری 96 , تاثیر سهمیه مناطق و ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 ,  راهنمای انتخاب رشته تجربی , تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری , تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران جانبازان زیر 25 درصد در انتخاب رشته کنکور سراسری , کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ,  کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی ,  کنکور سراسری تجربی , راهنمای انتخاب رشته ریاضی ,  کنکور سراسری انسانی , راهنمای انتخاب رشته انسانی ,  تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی داروسازی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی داروسازی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی پرستاری دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی پرستاری دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , سوالات کنکور تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان 96 ,  رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , راهنمای انتخاب رشته زبان , راهنمای انتخاب رشته هنر , تراز قبولی مامایی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی مامایی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی اتاق عمل دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی مامایی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی  , تراز قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی علوم تغذیه دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی علوم تغذیه دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی دولتی روزانه کنکور 95 - 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته گرافیک ( ارتباط تصویری) دولتی روزانه کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته آهنگسازی دولتی روزانه کنکور 95  96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته بازیگری دولتی روزانه کنکور 95  96 , تراز قبولی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی شیمی دارویی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی شیمی دارویی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی - ژنتیک دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی - ژنتیک دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته اعضای مصنوعی دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته روانشناسی دولتی روزانه کنکور تجربی  , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته بهداشت عمومی دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته فناوری اطلاعات سلامت دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته رادیولوژی ( تکنولوژی پرتودرمانی ) دولتی روزانه کنکور تجربی , لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی فضای سبز دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم و مهندسی خاک دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته فیزیک مهندسی دولتی روزانه کنکور ریاضی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی راه آهن دولتی روزانه کنکور ریاضی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته زیست شناسی جانوری دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته زیست شناسی دریا دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی بهداشت محیط دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته عکاسی دولتی روزانه کنکور هنر , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته زیست فناوری دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته بهداشت مواد غذایی دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی دولتی روزانه کنکور تجربی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم و صنایع غذایی دولتی روزانه کنکور تجربی , تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه ایثارگران , رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه ایثارگران , تراز قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه ایثارگران , رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه ایثارگران , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی انرژی دولتی روزانه کنکور ریاضی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته ریاضیات و کاربردها دولتی روزانه کنکور ریاضی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته آمار و کاربردها دولتی روزانه کنکور ریاضی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته فیزیک دولتی روزانه کنکور ریاضی , تراز قبولی پرستاری دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه ایثارگران , رتبه قبولی پرستاری دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه ایثارگران , شهریه کارشناسی ، ارشد و دکتری پردیس خودگردان ( بین الملل ) , شهریه کارشناسی ، ارشد و دکتری پیام نور , شهریه کارشناسی ، ارشد و دکتری غیرانتفاعی , شهریه کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی , رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دکترای پیوسته فیزیک دولتی روزانه کنکور ریاضی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم مهندسی دولتی روزانه کنکور ریاضی , تراز قبولی مامایی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , رتبه قبولی مامایی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته هوانوردی دولتی روزانه کنکور ریاضی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی ایمنی دولتی روزانه کنکور ریاضی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی بهداشت حرفه ای دولتی روزانه کنکور تجربی , کنکور سراسری هنر , کنکور سراسری زبان , شهریه کارشناسی ، ارشد و دکتری شبانه ( نوبت دوم ) , تراز قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , تراز قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی - ژنتیک دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی - ژنتیک دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه بسیج فعال , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت هتلداری دولتی روزانه کنکور انسانی , تراز قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی - بیوشیمی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , اعتراض به نتایج کنکور سراسری , رتبه قبولی زیست شناسی سلولی مولکولی - بیوشیمی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته علوم تربیتی دولتی روزانه کنکور انسانی , تراز قبولی علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , انتخاب رشته و رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان , رتبه قبولی علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی شیمی کاربردی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک دولتی روزانه کنکور انسانی , لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور , رتبه قبولی شیمی کاربردی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان در سهمیه عادی , تراز قبولی مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد , تراز قبولی مهندسی معماری دانشگاه آزاد , تراز قبولی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد , تراز قبولی مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد , تراز قبولی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد , تراز قبولی دانشگاه آزاد , تراز قبولی سهمیه بسیج فعال دانشگاه آزاد , تراز قبولی سهمیه ایثارگران دانشگاه آزاد , رتبه آخرین نفر قبولی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان , رتبه آخرین نفر قبولی سهمیه بسیج فعال دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان , رتبه آخرین نفر قبولی سهمیه ایثارگران دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد خودگردان , تراز قبولی حقوق دانشگاه آزاد , انتخاب رشته کنکور سراسری 97 , ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97  , ثبت نام دانشگاه آزاد , انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 , ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد