سازمان‌ سنجش‌ اطلاعیه ای درمورد تاریخ ، نحوه پرینت کارت و محل‌ رفع نقص کارت‌ شرکت در آزمون دکتری 97 منشر کرد .

متن اطلاعیه به شرح زیر است :

سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله موارد ذیل را به اطلاع کلیه داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» ( نیمه‌ متمرکز ) سال 1397 می‌ رساند :

 الف‌ - نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون


کارت ورود به جلسه آزمون دکتری کلیه‌ داوطلبان‌ از روز سه‌ شنبه 96/12/01 برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت . لذا کلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی شرکت‌ در آزمون‌ ، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به پایگاه اطلاع‌ رسانی مذکور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌ ای ( شامل نام‌ خانوادگی و نام ، کد ملی و تاریخ تولد ) و یا اطلاعات ثبت‌ نامی ( شماره پرونده و کد پیگیری ) از کارت شرکت در آزمون پرینت تهیه نمایند و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 97 ، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند . بدیهی است که برای شرکت در جلسه آزمون ، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. ضمنا سایر اطلاعات دیگر در برگ راهنمای شرکت در آزمون که همزمان با کارت شرکت در آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته قابل پرینت و دریافت می‌ باشد .

ب‌ ـ آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون

آدرس و محل تشکیل باجه رفع نقص کارت شرکت در ‌آزمون کلیه داوطلبان بر مبنای شهرستان محل آزمون آنان به شرح جدول شماره 2 می‌ باشد و داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون بایستی براساس توضیحات بند د ( تذکرات مهم ) اقدام و در صورت نیاز صبح از ساعت 8:30 الی 12:00 و بعد از ظهر از ساعت 14:00 الی 17:00 یکی از روزهای چهارشنبه مورخ 96/12/02 و یا پنج‌ شنبه مورخ 96/12/03 به حوزه‌ های‌ رفع نقص کارت مراجعه نمایند .

ج- زمان برگزاری آزمون

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده ، زمان برگزاری آزمون دکتری 97 ، از ساعت 8:00 صبح روز جمعه مورخ 96/12/04 در 55 شهرستان مختلف کشور آغاز خواهد شد . نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص گردیده است .

د- تذکر های‌ مهم‌

1- با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون ، چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 2، 4، 5، 6، 9، 10، 11، 14، 15، 16، 17 و 18 ( شامل نام خانوادگی و نام ، سال تولد ، شماره شناسنامه ، کد ملی ، معدل مقطع کارشناسی ، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ، موسسه فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ، معدل مقطع کارشناسی ارشد ، تاریخ فارغ‌ التحصیلی کارشناسی‌ ارشد ، مؤسسه فارغ‌ التحصیلی کارشناسی‌ ارشد ، هیأت علمی ( مربی آموزشی رسمی ) ، دانشگاه محل خدمت مربیان آموزشی رسمی ) کارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند ، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا تاریخ 96/12/04 منحصرا به پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 97   ، نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند و داوطلبان در صورتی که نسبت به بندهای 3، 7 و 13 ( جنس ، معلولیت و زبان خارجی ) کارت شرکت در آزمون مغایرتی مشاهده نمودند ، لازم است در یکی از روزهای چهارشنبه مورخ 96/12/02 و یا پنج‌ شنبه مورخ 96/12/03 به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط ( بر اساس جدول شماره 2) مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد . ضمنا درخصوص بندهای 12 و 21 ( نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون ) هیچگونه تقاضایی پذیرفته نخواهد شد .

تبصره : آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 96/11/30 در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ ای فارغ‌ التحصیل شده و یا تا تاریخ 97/06/31 در مقاطع مذکور فارغ‌ التحصیل می‌ شوند ، در این مرحله می‌ بایست نسبت به ویرایش و یا درج معدل فارغ‌ التحصیلی ( برای فارغ‌التحصیلان 96/11/30) و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده ( برای فارغ‌ التحصیلان تا تاریخ 97/06/31) خود تا تاریخ 96/11/30 اقدام نمایند . این داوطلبان می بایست اصل گواهی تکمیل و تایید شده توسط دانشگاه محل تحصیل ، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 96/11/30 ( نمونه فرم در فایل ضمیمه ذیل این اطلاعیه درج گردیده ) را در زمان مصاحبه همراه داشته و ارائه نمایند .

2- چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند 8 ، سهمیه ثبت نامی ( تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری ) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد ، با توجه به نوع ارگان به شرح ذیل اقدام نمایید :

2-1- برای داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ( سپاه پاسداران و ستاد کل نیروهای مسلح ) لازم است برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود تا تاریخ 96/12/05 به ارگان مربوطه مراجعه نمایید .

2-2- داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگران ( بنیاد شهید و امور ایثارگران ) و سهمیه رزمندگان ( وزارت جهاد کشاورزی ) لازم است حداکثر تا تاریخ 96/12/04 به قسمت ویرایش کارت آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» ( نیمه‌ متمرکز ) سال 1397 در پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان وارد شده و سهمیه مذکور را اصلاح نمایند تا در صورت تأیید نهایی توسط ارگان ذیربط ، سهمیه برای شما اعمال گردد ، در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی‌ باشد .

3- به داوطلبان توصیه می‏ شود که مندرجات برگ راهنمای شرکت در آزمون را که همراه با کارت شرکت در جلسه آزمون بر روی سایت سازمان قرار گرفته و قابل پرینت می‌ باشد ، دقیقاً مطالعه نمایند . و با توجه به شماره داوطلبی مندرج در کارت ورودی و براساس آدرس حوزه‏ های امتحانی که بر روی کارت شرکت در آزمون درج گردیده است حوزه امتحانی خود را شناسائی نمایند .

4- چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس می‌ باشد یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله فاقد مهر بودن عکس ، واضح نبودن عکس و ... می‌ باشد ضروری است در ساعات مشخص شده در بند «ب» شخصاً ضمن همراه داشتن دو قطعه عکس 4*3 ( که در سال جاری تهیه شده باشد ) و کارت شناسایی ملی یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع‌ نقص حوزه مربوط ( بر اساس جدول شماره 2‌) مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد . در غیر اینصورت فرد به عنوان متخلف تلقی می گردد .

5- داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون ، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکسدار و چند مداد سیاه نرم پر رنگ ، مداد پاکن ، مداد تراش و سنجاق به همراه داشته باشند . از ورود داوطلبانی که کارت شرکت در آزمون و کارت شناسایی ( کارت ملی یا شناسنامه ) به همراه نداشته باشند به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد .

6- از آوردن وسائل اضافی به جلسه آزمون ( بجز مدارک مندرج در بند 5 فوق ) و هرگونه وسیله ارتباطی ، الکترونیکی ، و محاسباتی ( از قبیل تلفن همراه ، ساعت هوشمند ، انگشتر هوشمند ، دستبند هوشمند ، پیجر و ماشین حساب ) ، کیف دستی ، ساک دستی ، کتاب ، جزوه ، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن اکیداً خودداری نمایند . بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج دراین بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط برابر آیین نامه تقلب و تخلف رفتار خواهد شد .

7- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون ، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد ، خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» ( نیمه متمرکز ) سال 1397 از تاریخ 96/12/04 لغایت 96/12/11 بصورت اینترنتی از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان اقدام نمائید .

قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری

ماده 5- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است :

الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌ نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌ دار .

ب- ارتکاب هر گونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل :

1- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون .

2- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌ اندر کاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون .

3- ثبت‌ نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی .

ج- استفاده از هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌ دار .

د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سوالات .

ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.

و- هرگونه تغییر غیرمجاز سئوالات ، اوراق و پاسخنامه‌ های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون .

ز- افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.

ح- خرید یا فروش سوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیر واقعی باشد .

ماده 6- هیأت‌ های رسیدگی به تخلفات ، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند :

الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال .

ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (5): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.

تبصره- آرای هیأت‌ های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ ها می‌ باشد .

ماده 7- در مورد مشمولان بندهای (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هیأت‌ های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (10.000.000) ریا ل تا یک میلیارد (1.000.000.000 ) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌ نمایند .

ماده 8 – ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد ، موجب تشدید مجازات می‌ شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌ گردد . مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می‌ باشد.

ماده 9- رسیدگی در هیأت‌ های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌ های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌ های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته‌ های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌ گردد.

ماده 10- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون ، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌ نماید . در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود ، و چنانچه گواهی فارغ‌ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

ماده 11- چنانچه با بررسی‌ های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلبی و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌ دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد ، با تأیید هیأت‌ های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌ آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب ، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.

ماده 12- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌ های مورد بحث این قانون فعالیت می‌ کند، چنانچه در تخلفات ماده (5) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می‌ شود و مدیران مسؤول آنها ، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات‌ های پیش‌ بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌ شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسئول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (6) است.

تبصره- در مورد آموزشگاه هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی ربط مدعی‌ العلوم نیز می‌ تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 در خاتمه اضافه می‌ نماید:

1- نتایج اولیه آزمون بصورت کارنامه در هفته آخر فروردین ماه سال 1397 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

2- داوطلبان درصورت لزوم می‌ توانند سوال یا سوالات خود را از این تاریخ لغایت روز پنجشنبه 96/12/03 همه روزه بغیر از ایام تعطیل و در وقت اداری با شماره ‌تلفن‌ 42163-021 یا بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور در میان بگذارند.

دریافت فایل جداول مربوط به حوزه های رفع نقص شهرستان‌ محل‌ برگزاری آزمون و همچنین فرم مخصوص معدل ورودی دکتری (Ph.D) سال‌ 1397 بر اساس‌ استان‌ محل‌ اقامت‌ فعلی‌ داوطلبان فرمت PDF

منبع : سازمان سنجش

منبع : اطلاعیه زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 97 هیوا , مشاوره تحصیلی , مشاوره تلفنی , مشاوره تحصیلی تلفنی , تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد , مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد , راهنمای نگارش پایان نامه , اجزای مقاله , انواع مقالات علمی , مقاله چیست , ایلتس , تافل , آزمون Gmat , انگیزه نامه ( SOP ) , آزمون تافل ( TOEFL ) , آزمون GMAT ( جی مت ) , آزمون SAT , آزمون TOLIMO , آزمون MHLE , آزمون MCAT , مدرک آزمون زبان آلمانی A1 , A2 , B1 , B2 , C1  C , توصیه نامه , نحوه نوشتن رزومه ,  تفاوت رزومه و cv , ثبت نام آزمون EPT  ( ای پی تی ) , آزمون های TEF  ، TEFaQ و TEF canada ,  آزمون DELF و آزمون DALF , نگارش بیانیه علایق پژوهشی (statement of research interest) ,  اعلام نتایج دکتری 96 ,  راهنمای تکمیل فرم صلاحیت عمومی آزمون دکتری ,  اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد , شهریه دکتری شبانه غیرانتفاعی پیام نور پردیس خودگردان , تحصیل در اتریش , هزینه های تحصیل در امریکا ,  کمک هزینه های تحصیلی در امریکا , تحصیل در خارج از کشور ,  تحصیل در کره جنوبی , هزینه زندگی و تحصیل در آلمان , هزینه زندگی و تحصیل در انگلیس , جزئیات اولیه ثبت نام و منابع آزمون دکتری 97 , تحصیل در ایتالیا , تحصیل در مالزی , تحصیل در سوئد , تحصیل در کانادا , تحصیل در نروژ , تحصیل در فنلاند , تحصیل در ژاپن , تحصیل در بلاروس , تحصیل در قبرس , تحصیل در آلمان , تحصیل در فرانسه , تحصیل در استرالیا , تحصیل در انگلستان  , تحصیل در بلاروس  , تحصیل در اسپانیا , تحصیل در سوئیس , تحصیل در هلند , تحصیل در لهستان  , تحصیل در چک , تحصیل در دانمارک , تحصیل در نیوزلند , تحصیل در روسیه , تحصیل در صربستان , تحصیل در آفریقای جنوبی , تحصیل در هنگ کونگ , تحصیل در اسلواکی ,  تحصیل در چین ,  هزینه زندگی و هزینه تحصیل در خارج از کشور  ,  هدف از تحصیل در خارج از کشور , انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در خارج از کشور , تحصیل در خارج از کشور , انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور , حداقل معدل و رزومه و مدرک زبان برای تحصیل در خارج از کشور , اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد , ثبت نام آزمون دکتری , ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی شیمی دانشگاه آزاد , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی هسته ای پرتو پزشکی دانشگاه آزاد , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری فارماکولوژی دامپزشکی دانشگاه آزاد  , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی نفت , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی کامپیوتر نرم افزار و الگوریتم , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری زبان و ادبیات انگلیسی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری روانشناسی تربیتی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری پژوهش هنر , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری حقوق نفت و گاز , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری علوم اقتصادی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری جغرافیای سیاسی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری آب و هواشناسی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری تربیت بدنی مدیریت ورزشی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری تربیت بدنی آسیب شناسی ورزشی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری تربیت بدنی رفتار حرکتی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری علوم جانوری تکوینی  , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مدیریت فناوری اطلاعات , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری زمین شناسی پترولوژی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری محیط زیست برنامه ریزی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری علوم اجتماعی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری فرآورده های چند سازه چوب , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری خاک , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری علوم جانوری فیزیولوژی جانوری , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری فلسفه , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری مهندسی پلیمر , تراز قبولی تکمیل ظرفیت دکتری الهیات کلام , کارت ورود به جلسه آزمون دکتری , مصاحبه دکتری , انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد , انتخاب رشته دکتری , اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری , اعلام نتایج اولیه دکتری , منابع آزمون دکتری زبان و ادبیات فارسی , منابع آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری , منابع آزمون دکتری جغرافیای سیاسی , منابع آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی , منابع آزمون دکتری ژئومورفولوژی , منابع آزمون دکتری آب و هواشناسی , منابع آزمون دکتری سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی , منابع آزمون دکتری زبان و ادبیات عرب , منابع آزمون دکتری علوم اقتصادی , منابع آزمون دکتری اقتصاد نفت و گاز , منابع آزمون دکتری الهیات ادیان و عرفان , منابع آزمون دکتری الهیات فقه و مبانی حقوق اسلامی , منابع آزمون دکتری الهیات علوم قرآن و حدیث , منابع آزمون دکتری مددکاری اجتماعی , منابع آزمون دکتری جمعیت شناسی , منابع آزمون دکتری علوم اجتماعی , منابع آزمون دکتری تاریخ ایران دوره اسلام , منابع آزمون دکتری تاریخ ایران قبل از اسلام , منابع آزمون دکتری تاریخ اسلام , منابع آزمون دکتری تربیت بدنی بیومکانیک ورزشی , منابع آزمون دکتری تربیت بدنی رفتار حرکتی , منابع آزمون دکتری تربیت بدنی آسیب شناسی ورزشی , منابع آزمون دکتری تربیت بدنی فیزیولوژی ورزشی , منابع آزمون دکتری تربیت بدنی مدیریت ورزشی , منابع آزمون دکتری الهیات تاریخ و تمدن ملل اسلامی , منابع آزمون دکتری الهیات کلام , منابع آزمون دکتری فقه شافعی , منابع آزمون دکتری فلسفه , منابع آزمون دکتری فلسفه منطق , منابع آزمون دکتری فلسفه علم , منابع آزمون دکتری مرمت و احیای ابنیه و بناهای تاریخی , منابع آزمون دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی , منابع آزمون دکتری پژوهش هنر , منابع آزمون دکتری شهرسازی , منابع آزمون دکتری معماری , منابع آزمون دکتری مدیریت پروژه , منابع آزمون دکتری تکنولوژی آموزشی , منابع آزمون دکتری آموزش عالی , نحوه ثبت نام آزمون دکتری 97 , هزینه ثبت نام دکتری 97 , ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 97 , کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 97 , ادغام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 97 با دکتری سراسری , تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری  , منابع آزمون دکتری زمین شناسی پترولوژی , ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت , منابع سوالات درس زبان انگلیسی آزمون دکتری , زمان انتخاب رشته دکتری 97 , دفترچه سوالات و پاسخنامه آزمون دکتری , نرم افزار انتخاب رشته آزمون دکتری , منابع آزمون دکتری جراحی دامپزشکی , مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 , زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 , تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت , مدارک ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 97 , زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 , زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 , منابع آزمون دکتری ترجمه , انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت , کارت ورود به جلسه آزمون دکتری وزارت بهداشت , شرایط ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 97