دانشگاه آزاد اسلامی طبق روال سال های گذشته انتخاب رشته تکمیل ظرفیت خود را در دو مرحله برگزار می کند ، مهر و بهمن ماه . انتخاب رشته تکمیل ظرفیت برای داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور سراسری 97 و یا انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 نتوانسته اند در رشته محل دلخواه خود قبول شوند ، از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود و به همین دلیل ممکن است در برخی رشته ها تراز قبولی تکمیل ظرفیت و رتبه قبولی تکمیل ظرفیت نه تنها کمتر نشود بلکه با افزایش آن مواجه باشیم . انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای رشته محل هایی که پذیرش با آزمون و بدون آزمون دارند ولی ظرفیتشان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 پر نشده است برگزار می شود که لیست رشته ها از طریق سایت دانشگاه آزاد و در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 اعلام می شود . انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد که در مهر ماه برگزار شده بود احتمالا همانند روال سال های گذشته در اواخر مهر ماه نتایج نهایی آن اعلام خواهد شد . برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 می توانید در کانال کنکور سراسری هیوا عضو شوید.
راهنمای اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

 نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 عصر دوشنبه 30 بهمن اعلام شد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.net و باز کردن لینک اعلام نتایج با کلیک روی نتایج تکمیل ظرفیت بهمن ماه آزمون سراسری سال 1397 ، نتایج خود را ملاحظه نمایند . بعد از فعال شدن لینک اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 ، راهنمای تصویری در این قسمت قرار خواهیم داد .

 

 تکلیف قبولی های ذخیره در نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

در سال گذشته با اصلاح جدیدی به نام قبولی ذخیره در کارنامه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مواجه شدیم که برای اولین بار در کارنامه دانشگاه آزاد چنین اصطلاحی به کار برده می شد . از آنجایی که احتمال می رود امسال نیز با چنین اتفاقی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزادمواجه باشیم لازم است توضیحاتی در مورد قبولی های ذخیره دانشگاه آزاد در اختیار متقاضیان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قرار دهیم . امسال هم مانند سال گذشته آن دسته از داوطلبانی که در کارنامه خود عبارت ذخیره را ملاحظه می کردند لازم است تا در روزهای اولیه و مشخص شده توسط دانشگاه آزاد با حضور در واحد دانشگاه آزادی که در کارنامه مقابل آن ذخیره نوشته شده و پر کردن فرم مخصوص علاقه مندی خود را باید تحصیل در آن رشته محل اعلام نمایند تا دانشگاه پس از بررسی و مطابق با تراز متقاضیان از بین داوطلبان واجد شرایط که اعلام علاقه مندی کرده اند ، دعوت به ادامه تحصیل نماید . برای کسب توضیحات بیشتر روی قبولی ذخیره دانشگاه آزاد کلیک نمایید .


تکلیف مردودی ها در نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

آن دسته از داوطلبانی که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 که در مهر ماه برگزار می شود نیز پذیرفته نشدند ، و یا شرکت نکرده اند می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 که در بهمن ماه برگزار می شود شرکت نمایند . همچنین شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 نیز پیشنهاد می شود . اما آنچه که نباید از آن غافل شد برنامه ریزی کنکور 97 است که اگر به هر دلیلی مانند علاقه نداشتن به رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 در بهمن ماه ، شانس قبولی خود را برای کنکور 97 از دست نداده باشید . در هر صورت اگر با مطالعه این مقاله نتوانستید نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه ازاد 97 خود را مشاهده نمایید ، می توانید با مرکزمشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته تا کارشناسان این مرکز با سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی تان نمایند .
منبع : اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد