پس از اتمام زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 98 ممکن است با داوطلبانی مواجه شویم که به دلیل بی دقتی یا عدم آگاهی ، اطلاعات ثبت نامی را اشتباه وارد کرده و همین مغایرت مشکلاتی را در مراحل بعدی آزمون به وجود آورد . سازمان سنجش هر ساله برای این دسته از داوطلبان فرصتی را فراهم می کند تا در بازه های زمانی مختلف نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند . هر چند در دست داشتن مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد 98 در هنگام ثبت نام باعث کاهش خطای داوطلبان در وارد کردن اطلاعات شخصی و تحصیلی می شود اما در صورتی که به هر دلیلی با این مشکل مواجه شدید نگران نبوده و نسبت به تصحیح اطلاعات خود اقدام نمایید . در ادامه زمان و نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 98 را در اختیار متقاضیان قرار می دهیم .زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 97

ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد ، هر ساله در سه بازه زمانی مختلف انجام می شود .


1 – در صورتی که مهلت مقرر ثبت نام تمام نشده و داوطلب متوجه اشتباهی در فرم ثبت نام شود به راحتی می تواند در همان بازه زمانی نسبت بهویرایش اطلاعات خود اقدام نماید .

2 – به دلیل کثرت علاقه مندان به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، معمولا بازه زمانی دیگری برای ثبت نام جاماندگان در نظر گرفته می شود . امسال نیز احتمالا طبق روال سالیان گذشته شاهد اعلام مهلت مجدد ثبت نام کارشناسی ارشد 98 خواهیم بود . در این بازه زمانی که معمولا در اسفند ماه در نظر گرفته می شود ، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد نیز برای داوطلبانی که قبلا اقدام به ثبت نام کرده اند ، وجود خواهد داشت .

3 – آخرین مهلتی که به ویرایش ثبت نام داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 98 اختصاص می یابد ، زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد می باشد . در این زمان داوطلبان امکان تصحیح برخی اطلاعات مهم ثبت نامی را خواهند داشت . سال گذشته این اطلاعات شاملمعدل ، تاریخ فارغ التحصیلی ، رشته فارغ التحصیلی و محل فارغ التحصیلی کارشناسی داوطلب بود .

 

با توجه به این که هنوز بازه های زمانی ویرایش ثبت نام کارشناسی ارشد 98 اعلام نشده توصیه می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد از اخبار مرتبط در این خصوص مطلع شوید .اطلاعات ثبت نامی قابل ویرایش کنکور کارشناسی ارشد 98

ممکن است این سوال برای داوطلبان پیش آید که در زمان ویرایش ثبت نام کارشناسی ارشد 98 چه اطلاعاتی قابل ویرایش است ؟ با توجه به تجربیات به دست آمده از سالیان گذشته ، در دوبازه زمانی اول که در بالا ذکر شد ، امکان تصحیح و ویرایش کلیه اطلاعات ثبت نامی وجود خواهد داشت . اما در بازه زمانی سوم یعنی در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد 98 ، تنها اطلاعات موثر در اعلام نتایج کارشناسی ارشد 98قابل ویرایش می باشد . یکی از مهم ترین این اطلاعات ، معدل کارشناسی داوطلب است . این مهلت فرصت مناسبی برای داوطلبانی خواهد بود که دانشجوی سال آخر کارشناسی بوده و حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 98 فارغ التحصیل خواهند شد . چون در این زمان می توانند معدل جدید خود را که میانگین واحدهای گذرانده تا 30 بهمن 97 می باشد وارد نمایند .


نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 98

متقاضیان به منظور ویرایش اطلاعات ثبت نامی می بایست در یکی از زمان های ذکر شده به سایت ثبت نام کارشناسی ارشد 98 مراجعه کرده و نسبت به تصحیح اطلاعات خود اقدام نمایند . بدین منظور باید روی لینک مربوط به " ویرایش ثبت نام کارشناسی ارشد 98 " کلیک کرده و در صفحه باز شده گزینه " قبلا ثبت نام کرده ام " را انتخاب کنند . پس از ثبت اطلاعات درخواستی ، میز کار داوطلب به نمایش در آمده و امکانویرایش ثبت نام فراهم می شود .

توجه داشته باشید که به دلیل ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ، کلیه داوطلبان رشته محل های دانشگاه آزاد نیز به همین طریق قابلیت ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را داشته و مرحله جداگانه ای تحت عنوان ویرایش ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98برای این دسته از متقاضیان در نظر گرفته نمی شود .

در صورت داشتن هر گونه سوال در این خصوص می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا از تجربیات کارشناسان این مرکز بهره مند شوید .

هم چنین در صورتی که در زمان های اعلام شده موفق به تصحیح اطلاعات ثبت نامی خود نشدید می توانید با ارسال درخواست به سازمان سنجش ، کارشناسان این سازمان را از وجود مغایرت در اطلاعات خود مطلع سازید . بدین منظور می توانید مقاله نحوه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش را مطالعه کنید .منبع : ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 98